Сторінка пам’яті Сергія Ілліча Юрія

Сергій Ілліч Юрій – знаний вчений у галузі економіки, відомий в Україні й далеко за її межами, визнаний фахівець із проблем фінансової теорії, методології фінансової науки та практики.
Народився 30 січня 1950 р. у селі Шишківці Новоселицького району Чернівецької області у сім’ї селянина. Після закінчення середньої школи працював у рідному селі в колгоспі “Україна”. 1967 р. вступив до Чернівецького фінансового технікуму, де здобув фах фінансиста. Працював у Новоселицькому районному фінансовому відділі Чернівецької області. З 1971 до 1975 рр. навчався у Тернопільському фінансово-економічному інституті, здобув кваліфікацію економіста за спеціальністю “Фінанси і кредит” та отримав диплом з відзнакою. У 1981 р. закінчив аспірантуру Московського економіко-статистичного інституту; у 1982 р. захистив кандидатську дисертацію і продовжив працювати на викладацькій ниві. За 41 рік роботи у вищому навчальному закладі пройшов шлях від студента, викладача до професора, завідувача кафедри фінансів, міжнародних фінансів, директора інституту фінансів, ректора ТНЕУ. У 1996 р. захистив докторську дисертацію на тему “Спільне підприємництво в Україні: фінансовий аспект розвитку”.
Перу Сергія Ілліча належить понад 300 наукових і науково-методичних праць, серед яких основне місце займають роботи з актуальних проблем фінансів на глобальному, макроекономічному та мікроекономічному рівнях, міжнародних фінансів, бюджету та бюджетного процесу. Він був засновником Тернопільської наукової школи з фінансів, грошового обігу і кредиту; під його безпосереднім керівництвом 26 здобувачів захистили кандидатські дисертації і 6 – докторські.
У 2005 р. Міністерство освіти і науки України нагородило Сергія Ілліча знаком “Петро Могила”; у 2003 р. – лауреат премії імені С. Подолинського; у 2004 р. – вища відзнака Фонду міжнародних премій – орден Миколи Чудотворця; у 2005 р. – нагрудний знак “Почесна відзнака ДПА України”; у 2006 р. присвоєно звання Почесного професора Міжнародного Віденського університету; у 2007  р. – орден “За заслуги” III ступеня;  у 2009 р. –  відзнака “Золота медаль” ім. М.І. Туган-Барановського; у 2010 р. – знак Академії педагогічних наук України “Ушинський К.Д.”.
Вагомим є доробок С.І. Юрія у законотворчий процес, зокрема при виробленні проектів Бюджетного кодексу України та Податкового кодексу України.
Усі, кому пощастило працювати з цією талановитою людиною, поважали і любили його не лише за високий професіоналізм, а й за вміння бути мудрим і наполегливим, вимогливим і тактовним, принциповим і шанобливим, суворим і поблажливим одночасно.

В межах комплексу наукових заходів, присвячених пам’яті видатного українського вченого-економіста Сергія Ілліча Юрія, з 2015 року кафедра фінансів ім. С.І. Юрія щорічно проводить Всеукраїнський конкурс студентських наукових есе на тему: «Роздуми майбутнього фінансиста». Праці переможців даного конкурсу публікуються у щорічному збірнику за результатами «Наукових читань пам’яті С.І. Юрія».