Фінансові знання – для усіх категорій населення

8 листопада 2018 року в середмісті Тернополя відбувся «Ярмарок фінансових знань», організований координаторами та студентами наукового гуртка «Фінансова просвіта» кафедри фінансів ім. С. І. Юрія Тернопільського національного економічного університету  спільно з ГО «Міщанське братство». Даний просвітницький захід проходив в рамках відзначення Всеукраїнського тижня фінансової грамотності та мав за мету стимулювання обачної, свідомої та фінансово грамотної поведінки  різних вікових і соціальних категорій населення. Школярі, пенсіонери, працюючі та безробітні громадяни  отримали чимало корисних порад стосовно управління особистими фінансами, планування сімейного бюджету, виховання звички до заощаджень, правильного користування банкоматами та платіжними терміналами тощо. Тернополяни та гості міста, спілкуючись з організаторами «Ярмарку», отримали роз’яснення щодо основних фінансових продуктів та послуг, які пропонують  нині фінансові установи, почули про методи захисту від кіберзлочинців, дізналися про  права споживачів та  отримали поради  як протистояти фінансовому шахрайству.
В процесі спілкування з містянами, студенти-гуртківці провели також анонімне соціологічне опитування на тему «Психологія прийняття фінансових рішень», з метою з’ясування впливу різноманітних поведінкових факторів на процес прийняття фінансових рішень. Дане дослідження дозволить науковцям проаналізувати, які саме чинники впливають на фінансову поведінку різних категорій громадян і сприятиме  розробці рекомендацій щодо підвищення загального рівня фінансової грамотності населення.