Відбувся круглий стіл на тему «Трансформація бюджетної системи в контексті забезпечення інклюзивного сталого зростання України»

21 травня 2021 року у Західноукраїнському національному університеті було проведено круглий стіл на тему «Трансформація бюджетної системи в контексті забезпечення інклюзивного сталого зростання України».
Необхідність прискорення темпів економічного зростання та вирішення проблем соціальної нерівності вимагає врахування ключових викликів, спричинених загрозами національній безпеці, перегляду типу соціально-економічного розвитку і напрямів державної політики України. У даному контексті заслуговує на увагу концепція інклюзивного сталого зростання, базові положення якої передбачають побудову економіки максимальної зайнятості, створення рівних можливостей для реалізації людського потенціалу та акцентують увагу на унікальності і цінності кожного члена суспільства.
Враховуючи необхідність досягнення стратегічних цілей інклюзивного зростання, актуальним є обґрунтування перспектив трансформації бюджетної системи та конкретизація пріоритетів бюджетної політики, які повинні бути враховані у процесі вибору методів, форм, інструментів і важелів бюджетного механізму для її реалізації.
Учасники круглого столу:

• професорсько-викладацький склад кафедри фінансів ім. С. І. Юрія ЗУНУ;
  • директорка Центру надання соціальних послуг Байковецької сільської ради;
  • студенти третього курсу факультету фінансів та обліку ЗУНУ освітньо-професійних програм «Фінанси», «Фінансовий менеджмент», «Митна справа», «Банківська справа», «Фіскальне адміністрування».
    Модератор заходу:
  • Зоряна Лободіна, гарант ОПП «Фінанси», д. е. н., професор ЗУНУ.

Організатори заходу:

• Зоряна Лободіна, д. е. н., професор ЗУНУ,
  • Мирослава Гупаловська, к. е. н., доцент ЗУНУ,
  • Антоніна Дем’янюк, к. е. н., доцент ЗУНУ,
  • Світлана Савчук, к. е. н., доцент ЗУНУ.

Спікери заходу:

• Зоряна Лободіна, д. е. н., професор ЗУНУ,
  • Оксана Яріш, директорка Центру надання соціальних послуг Байковецької сільської ради, відповідальна за організацію впровадження гендерного компоненту в діяльність органу місцевого самоврядування, у тому числі гендерно орієнтованого бюджетування,
  • Антоніна Дем’янюк, к. е. н., доцент ЗУНУ,
  • Ірина Сушко, студентка факультету фінансів та обліку ЗУНУ,
  • Уляна Пастух, студентка факультету фінансів та обліку ЗУНУ,
  • Назар Гузьо, студент факультету фінансів та обліку ЗУНУ,
  • Денис Карпович, студент факультету фінансів та обліку ЗУНУ,
  • Назар Івасюк, студент факультету фінансів та обліку ЗУНУ.

Дискусійні питання круглого столу:

• інклюзивне зростання як стратегічний орієнтир інноваційного розвитку України;
  • роль бюджету держави у стимулюванні інвестицій в інклюзивний розвиток на національному та регіональному рівнях;
  • сучасні напрями здійснення бюджетної децентралізації в Україні;
  • проблеми та перспективи удосконалення бюджетної політики в контексті забезпечення інклюзивного сталого зростання України;
  • проблеми функціонування місцевих бюджетів в умовах здійснення реформи децентралізації.