В рамках виконання проекту «Моніторинг інституційної спроможності української митниці в парадигмі воєнних, повоєнних та євроінтеграційних викликів» організовано та проведено гостьову лекцію на тему: «Сучасні реалії та проблеми митного посередництва в Україні». Учасниками заходу стали студенти факультету фінансів та обліку Західноукраїнського національного університету (ОП «Митна та податкова справа» (3 курс) та ОП «Митна справа» (5 курс)).
Лектором виступила Вероніка Дохват – директор ТОВ «ВД БРОКЕР СЕРВІС», митний брокер, консультант з питань митного оформлення, яка ознайомила присутніх із новаціями на українському ринку митних послуг, особливостями взаємодії митних посередників та митних органів.
Особливий акцент доповідачкою зроблено на успіхах України щодо виконання міжнародних зобов’язань, взятих при вступі до Конвенції про процедуру спільного транзиту у 2022 році, і вчасний перехід на оновлену версію ІТ системи, яка лежить в основі цієї конвенції, – NCTS Фаза 5.
В активній дискусії учасники гостьової лекції з’ясували, що сьогодні від ефективності перетину митного кордону може залежати не тільки наповнення бюджету, а й рівень розвитку зовнішньоекономічної діяльності. Прогрес в послугах митного обслуговування дуже впливає на можливість досягнення ринкового успіху імпортованих або експортованих товарів. За відсутності сучасного митного обслуговування, особливо у випадках тривалого митного оформлення або неналежного зберігання товарів можуть виникати ситуації із порушеннями договірних зобов’язань між контрагентами в сфері ЗЕД та відповідно до визначених санкцій.
Ініціатором та організатором гостьової лекції виступив к.е.н., доцент кафедри фінансів ім. С.І. Юрія Святослав Герчаківський.
Інформаційне повідомлення створено в рамках суб-гранту проєкту “ACCORD: Acc ountability and Capacity-building for Customs Oversight and Reform Development” за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується ГО «Інститут аналітики та адвокації» та ГО “Технології прогресу”. Її зміст є виключною відповідальністю субгрантера проєкту ACCORD ГО «Партнерство.» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.