Воркшоп з проблематики розвитку митної грамотності

5 листопада 2024 року в рамках виконання субгранту «Моніторинг інституційної спроможності української митниці в парадигмі воєнних, повоєнних та євроінтеграційних викликів» проєкту “ACCORD: Accountability and Capacity-building for Customs Oversight and Reform Development” було організовано та проведено воркшоп на тему: «Прикладні аспекти розвитку митної грамотності» за участю студентів ОП «Митна та податкова справа», ОП «Митна справа», ОНП «Публічні фінанси».

Модеруючи захід, к.е.н., доцент, керівник проекту Святослав Герчаківський наголосив на тенденціях розвитку митної грамотності в України, розвитку яких останнім часом сприяє Держмитслужба України. З метою популяризації митної грамотності, розширення знань і практичних умінь в митній сфері серед студентства та розвитку у них підприємницьких навичок у сфері зовнішньоекономічної діяльності присутнім були презентовані тематичні кейси-презентації.
Увага доповідачів була акцентована на митних правилах при виїзді з України та особливостях в’їзду на митну територію нашої держави; вимогах щодо переміщення товарів та особистих речей громадянами; функціонуванні двоканальної системи митного контролю – зеленого та червоного коридорів. Цікавою для учасників воркшоп стала проблематика функціонування системи tax free, можливостях повернення ПДВ, який сплачено в країнах ЄС, митне декларування таких товарів, забезпечення умов, вимог щодо повернення коштів за оплачені покупки та їх вивезення за межі митної єврозони.
Ще один кейс воркшопу стосувався практичних аспектів застосування митних калькуляторів при розмитненні транспортних засобів, які придбані за межами митної території України. В рамках презентації були наведені приклади калькулювання митних платежів при розмитненні автомобіля марки ВОЛЬКСФАГЕН, а також окреслено перспективи застосування додатку ДІЯ при розмитненні транспортних засобів в Україні.
Інформаційне повідомлення створено в рамках суб-гранту проєкту “ACCORD: Acc ountability and Capacity-building for Customs Oversight and Reform Development” за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується ГО «Інститут аналітики та адвокації» та ГО “Технології прогресу”. Її зміст є виключною відповідальністю субгрантера проєкту ACCORD ГО «Партнерство.» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.