Гостьова лекція заступника начальника митного поста «ТЕРНОПІЛЬ»

Серед актуальних пріоритетів підготовки фахівців для митної системи – це здатність випускників до реалізації надбаних компетенцій в практичній митній діяльності. Реалізація практико-орієнтованого підходу в навчанні вимагає створення середовища, в якому студенти-майбутні митники матимуть можливість виявити та реалізувати свій інтерес до пізнання, зробити його усвідомленою потребою в саморозвитку, власній професійній та соціальній адаптації. Саме в контексті такого бачення 7 листопада в рамках виконання субгранту «Моніторинг інституційної спроможності української митниці в парадигмі воєнних, повоєнних та євроінтеграційних викликів» проєкту “ACCORD: Accountability and Capacity-building for Customs Oversight and Reform Development” було організовано та проведено гостьову лекцію на тему: «Інструментарій швидкого проходження товарів через митний кордон: практика ЄС та України» за участю студентів ОП «Митна та податкова справа», ОП «Митна справа», ОНП «Публічні фінанси».
Лектором виступив заступник начальника митного поста – начальник відділу митного оформлення №3 митного поста “Тернопіль” Тернопільської митниці Віталій Мельников. Увага була акцентована на тому, що Україна впевнено рухається до імплементації спільного митного транзиту з 35 країнами світу. Підприємства можуть отримати спрощення в митному оформленні, переміщувати товари за однією транзитною декларацією, з однією гарантією і за єдиними правилами.
Зроблено наголос, що інститут авторизованого економічного оператора (АЕО) існує в Україні з 2019 року і він дозволяє значно спростити та пришвидшити митні формальності. На Тернопільщині наразі такий статус отримало три підприємства. Також було охарактеризовано особливості подачі заяви про надання авторизації АЕО, наявність реальних переваг такого статусу та проблемні аспекти процедури отримання акредитації АЕО.
На завершення лекції відбулась активна дискусія з студентами щодо мотивації працювати в системі митних органів; перспектив кадрового оновлення та атестацій, які заплановані митною реформою; підвищення заробітних плат та соціального статусу працівників митної служби.
Модераторами заходу виступили к.е.н., доцент Святослав Герчаківський та к.е.н., доцент Вікторія Сідляр.
Інформаційне повідомлення створено в рамках суб-гранту проєкту “ACCORD: Acc ountability and Capacity-building for Customs Oversight and Reform Development” за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується ГО «Інститут аналітики та адвокації» та ГО “Технології прогресу”. Її зміст є виключною відповідальністю субгрантера проєкту ACCORD ГО «Партнерство.» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.