Дискусійна платформа «Домінанти модернізації публічних фінансів в умовах воєнного часу»

У межах авторського проєкту «Студії публічних фінансів» знаного фінансиста, доктора економічних наук, професора, завідувача кафедри фінансів ім. С. І. Юрія, голови вченої ради Андрія Крисоватого 11 вересня 2024 року у Західноукраїнському національному університеті відбулася дискусійна платформа «Домінанти модернізації публічних фінансів в умовах воєнного часу».Спікерами виступили заступник директора Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) – Мороз Олександр та начальник Управління фінансів охорони здоров’я та соціального захисту Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) – Тищенко Ярослав.
У рамках дискусійної платформи професорсько-викладацький колектив кафедри фінансів ім. С. І. Юрія ЗУНУ, фахівці Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)  та здобувачі освітніх програм «Фінанси», «Публічні фінанси», «Митна та податкова справа», «Фінансовий менеджмент», «Соціальне забезпечення» обговорили проблеми використання фінансових інструментів реалізації фіскальної політики та управлінських технологій в умовах глобальних впливів і військових загроз задля досягнення суспільного добробуту.
Розповідаючи учасникам зустрічі про глобальні виклики і сучасні тренди у сфері публічних фінансів, Олександр Семенович зосередив увагу на практичному використанні податкових і позикових інструментів наповнення державного та місцевих бюджетів. Особливу зацікавленість слухачів викликало обговорення досвіду застосування гендерно орієнтованого та партиципаторного бюджетування у місті Києві, з яким детально ознайомив Ярослав Миколайович.
За результатами роботи дискусійної платформи її учасники окреслили заходи, спрямовані на модернізацію публічних фінансів в умовах війни, забезпечення безпековості, стійкості, підтримки і відновлення економічного потенціалу держави.
Підсумовуючи результати обговорення векторів модернізації публічних фінансів, Андрій Ігорович зазначив: «Проблема вибору стратегії модерних публічних фінансів полягає не просто в запровадженні після війни сприятливого для розвитку підприємництва оподаткування одночасно із максимальним наповненням бюджету, а й передбачає організацію оптимального трансформування податкових надходжень у суспільні блага у комплексі з пошуком альтернативних джерел фінансування видатків. Можливості податкового забезпечення функціонування держави порівнюються з потенційним фіскальним ефектом економічно виправданого державного запозичення та загальним обсягом видатків бюджету, а сама стратегія підпорядковується умові сприяння стабільному зростанню ВВП за рахунок активізації ведення підприємницької діяльності й (або) розширення міжфінансової активності держави. Оподаткування діалектично поєднується з борговим інструментарієм наповнення бюджету задля ефективного фінансування суспільно необхідних видатків та забезпечення оптимального функціонування соціально-економічної системи держави».