Музей грошей ЗУНУ відвідали учні початкової школи

В межах проведення у Західноукраїнському національному університеті низки заходів, приурочених GLOBAL MONEY WEEK, тут побували, разом зі своїми педагогами,  учні початкової школи «Ерудит» м. Тернополя. Цікаву екскурсію музеєм грошей ЗУНУ провів для школярів к.е.н., доцент кафедри фінансових технологій та банківського бізнесу Ярослав Чайковський. Діти проявили щирий інтерес до його розповіді про  грошовий обіг на теренах України: від монет грецьких полісів Північного Причорномор’я V-II ст. до н. е. і монет Західної Європи XV-XVII ст. до радянських грошових знаків епохи перебудови.  Багато дізналися про національну валюту, починаючи від лічильно-вагової одиниці IX століття та срібного зливка XI-XIII ст. до перших грошей Української Народної Республіки (1917-1920 рр.) і закінчуючи сучасною гривнею.  Значне враження справили на них представлені в музеї експонати: унікальні колекції пам’ятних та ювілейних монет, зокрема України; брикети утилізованих 10 злотих і 100 злотих банкнот Національного банку Польщі; портативний детектор перевірки банкнот.
Діти проявили щирий інтерес до його розповіді про історію грошей, а ще більше враження на них справили представлені в музеї експонати. Школярі «засипали» Ярослава Івановича запитаннями і були дуже вдячні за змістовну екскурсію, з якої почерпнули чимало цікавої інформації про історію розвитку грошей, виникнення банків і банківських систем в різних країнах і в Україні,  а також про її національну грошову одиницю.