П’ятий день GLOBAL MONEY WEEK у ЗУНУ!

П’ятий день Всесвітнього тижня грошей  розпочався із гостьової лекції-диспуту «Чому варто спробувати власний стартап?» Олега Луцишина – к.е.н., доцента, голови правління кредитної спілки «Калина». Учасниками заходу стали студенти різних курсів факультету фінансів та обліку, викладачі Західноукраїнського національного університету, а також вчителі загальноосвітніх закладів міста Тернополя. Модератор – д.е.н., професор Володимир Горин. У креативній формі Олег Луцишин розкрив основні аспекти організації власної справи, першим кроком до якої є пошук мотивації займатись підприємництвом. Присутні цікавилися секретами побудови особистої стратегії фінансового успіху, які передбачають постановку амбітних фінансових цілей, контроль за грошовими потоками та інші кроки; простими істинами щодо перетворення власної ідеї у бізнес-проєкт, побудовою бізнес-моделі.
Оригінальним продовженням диспут-лекції став організований спікером конкурс бізнес-ідей серед студентів. Переможцями стали команди, які представили бізнес-ідеї щодо організації SMM-бізнесу, а також чат-боту з фінансової грамотності. Усі присутні дійшли висновку, що знання основ бізнес-процесів та азів перетворення бізнес-ідеї у реальний проєкт є вагомою конкурентною перевагою при організації власної справи, необхідним кроком до досягнення фінансового успіху.
Впродовж тижня на фейсбук-сторінці кафедри фінансів ім. С. І. Юрія проходило голосування за відеороботи, присвячені моніторингу рівня фінансової обізнаності населення «Ставай фінансово грамотним разом з нами!» Студентки третього курсу факультету фінансів та обліку Уляна Климів та Ірина Рибачук представили результати опитування «Що розуміють викладачі університету під фінансовим патріотизмом?»
Креативним заходом Всесвітнього тижня грошей стало проведення конкурсу тік-ток відеороликів «Тренди, бренди і фінансова грамотність», переможців якого визначено онлайн-голосуванням у Facebook. Студентка Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника Лілія Гоцуляк зібрала майже три сотні голосів.
Також було підбито підсумки конкурсу студентських презентацій з фінансової грамотності, участь у якому взяли юнаки та дівчата кількох факультетів Західноукраїнського національного університету. Переможниця конкурсу третьокурсниця факультету фінансів та обліку Ангелина Каратнюк-Гумовська з презентацією «Як підвищити рівень фінансової обізнаності серед молоді?».
Ректор Західноукраїнського національного університету Андрій Крисоватий нагородив грамотами студентів, які перемогли у конкурсах з популяризації у суспільстві фінансових знань, вручив подяки викладачам, які організували та провели Всесвітній тиждень грошей у ЗУНУ. Андрій Ігорович наголосив на важливості постійного саморозвитку, примноження власних знань та навичок, які є передумовою для досягнення фінансового успіху.