Зустріч студентів та викладачів із фахівцями департаменту фінансів Тернопільської ОВА

13 жовтня 2023 року здобувачі освітніх програм «Фінанси» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, «Фінанси» і «Публічні фінанси» другого (магістерського) рівня вищої освіти та викладачі кафедри фінансів ім. С. І. Юрія ЗУНУ відвідали Департамент фінансів Тернопільської ОВА.  Гаранти освітніх програм професори Лободіна З. М., Горин В. П., Кізима Т. О. та керівники курсів професор Дем’янишин В. Г., доценти Савчук С. В., Квасниця О. В. обговорили із фахівцями департаменту фінансів Тернопільської ОВА перспективи удосконалення освітнього процесу на освітніх програмах, які реалізуються кафедрою фінансів ім. С. І. Юрія ЗУНУ, можливості реалізації важливих освітніх та наукових ініціатив. Під час зустрічі, яка проходила у форматі круглого столу «Управління публічними фінансами в контексті протидії ризикам воєнного часу» (організатори: професори Лободіна З. М., Горин В. П., доцент Савчук С. В. ) , директор департаменту фінансів Тернопільської ОВА Чепіль Володимир Андрійович ознайомив здобувачів із сучасними вимогами до випускника-фінансиста, можливостями проходження практики та майбутнього працевлаштування у фінансових органах.
Заступник начальника бюджетного управління – начальник відділу бюджету Лизько Ірина Володимирівна розповіла студентам про завдання, організаційну структуру, функції департаменту фінансів Тернопільської ОВА на всіх стадіях бюджетного процесу. Жваву дискусію викликало обговорення особливостей та проблем планування проєктів місцевих бюджетів на 2024 р. з урахуванням ризиків воєнного часу.
В контексті обговорення проблем удосконалення технологій бюджетування заступник начальника відділу фінансів органів управління та інформаційного забезпечення управління фінансів невиробничої сфери Стаднік Віталій Петрович ознайомив присутніх із сучасним програмним забезпеченням, яке використовується місцевими фінансовими органами і головними розпорядниками бюджетних коштів, та передбачає оперативний доступ учасників бюджетного процесу до необхідних інформаційних ресурсів, використання спеціалізованого інструментарію створення та аналізу інформації.
Заступник начальника відділу фінансів соціально-культурної сфери управління фінансів невиробничої сфери Ярема Оксана Ярославівна акцентувала увагу присутніх на особливостях управління публічними фінансовими ресурсами закладів соціально-культурної сфери та шляхах вирішення проблем здійснення видатків місцевих бюджетів в сучасних умовах.
На завершення зустрічі було підведено підсумки розгляду основних проблем, пропозицій та окреслено вектори подальшої наукової роботи зі здобувачами освітніх програм ЗУНУ.
Щиро дякуємо департаменту фінансів Тернопільської ОВА за активну співпрацю та сподіваємося на продовження цікавого досвіду спільної із практиками організації освітнього процесу у Західноукраїнському національному університеті.