«Сучасна митна енциклопедія»

У 2024 році вийшла у світ «Сучасна митна енциклопедія» – наукове видання, до якого у систематизованому вигляді увійшли статті, присвячені міжнародним митним актам та стандартам, національному законодавству в сфері митної справи, основним поняттям в галузі митного регулювання та митного права.
Авторський колектив «Сучасної митної енциклопедії» об’єднує 51 науковця, які представляють заклади вищої освіти та наукові центри, що здійснюють підготовку фахівців для митної системи України, досліджують проблематику реалізації митної політики держави, зокрема:

• Західноукраїнський національний університет (м. Тернопіль);
  • Університет митної справи та фінансів (м. Дніпро);
  • Державний податковий університет (м. Ірпінь);
  • Ужгородський національний університет;
  • Національний університет «Львівська політехніка»;
  • Національний авіаційний університет;
  • Хмельницький національний університет;
  • Державний університет внутрішніх справ (м. Дніпро).

Кафедра фінансів ім. С.І. Юрія Західноукраїнського національного університету взяла активну участь в підготовці Сучасної митної енциклопедії. До наукового видання у систематизованому вигляді увійшли статті представників кафедри фінансів ім. С.І. Юрія, що охопили проблематику дослідження майже півсотні термінів. У статтях дефініції термінів використовуються у відповідності до міжнародних актів та чинних положень митного законодавства. Ті з них, що не мають законодавчого визначення, викладені в Енциклопедії в авторській інтерпретації з урахуванням наукових досягнень у досліджуваній царині.
До підготовки видання долучились також і практики Хмельницької митниці та представники Управління Західного офісу Державної аудиторської служби України.
Сподіваємось, що таке фундаментальне видання, загальним обсягом 620 сторінок стане корисним для науковців, викладачів, здобувачів вищої освіти, практичних працівників митних інституцій та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.