Гостьова лекція «Фінансова стійкість територіальних громад в умовах війни»

У межах авторського проєкту «Студії публічних фінансів» знаного фінансиста, доктора економічних наук, професора, завідувача кафедри фінансів ім. С. І. Юрія, голови вченої ради Андрія Крисоватого 23 вересня 2024 року у Західноукраїнському національному університеті відбулася гостьова лекція «Фінансова стійкість територіальних громад в умовах війни».
У лекції взяли участь професорсько-викладацький колектив кафедри фінансів ім. С. І. Юрія ЗУНУ, представники Івано-Франківського регіонального відділення асоціації міст України, здобувачі освітніх програм «Фінанси», «Публічні фінанси», «Митна та податкова справа», «Фінансовий менеджмент», «Соціальне забезпечення» та наукового ступеня доктора філософії.Розпочинаючи науковий захід, проректор з науково-педагогічної роботи ЗУНУ Віктор Михайлович Островерхов зазначив: «В умовах війни і жахливої реальності українцям важливо бути впевненими у діях органів місцевого самоврядування. Світ змінюється, і разом із ним – уявлення та наукові гіпотези про роль цих суб’єктів економічних відносин. Підвищується важливість своєчасності та багатовекторності ухвалення рішень територіальними громадами, і зокрема у сфері місцевих фінансів. Адже саме вони несуть відповідальність перед громадськістю».
Спікером виступив виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення асоціації міст України, регіональний консультант з бюджетних питань – Юрій Стефанчук. У своїй доповіді Юрій Дмитрович розкрив питання, що дають змогу забезпечити фінансову стійкість територіальних громад: ефективне бюджетне планування, розроблення та впровадження стратегічних проєктів соціально-економічного розвитку регіону, створення сприятливого інвестиційного середовища, активне залучення громадськості до бюджетного процесу. Лектор акцентував увагу на наслідках впливу повномасштабної збройної агресії на фінансову стійкість територіальних громад та перспективах підвищення їх економічної спроможності під час воєнного стану.
Жваву дискусію у присутніх викликало обговорення значимості проєктної діяльності територіальних громад, яка спрямована на пошук позабюджетних альтернативних джерел фінансування й налагодження співпраці з міжнародними фінансовими організаціями щодо залучення грантів та отримання матеріальної допомоги.
За результатами проведення гостьової лекції учасники визначили пріоритетні напрями забезпечення фінансової стійкості територіальних громад з урахуванням викликів сьогодення, які передбачають: збільшення дохідної бази шляхом стимулювання економічної активності суб’єктів регіону і посилення міжнародного партнерства; покращення фінансової дисципліни; підвищення рівня відповідальності в процесі управління бюджетними коштами.